Cestu okolo sveta sme zvládli za 6 dní!

 

V Komárne sa precestoval celý svet! A vyše 108 deťom sa to dokonca podarilo za 6 dní!  Cesta okolo sveta za 6 dní, to bola tematika farského letného denného prímestského tábora, ktorý sa v areáli ZŠ Komenského uskutočnil od 21. do 26. júla. Program bol skutočne pestrý, deti mohli zažiť medzikontinentálnu atmosféru už počas prvého dňa, keď veľkolepo vstúpili do sveta, ktorý tvorilo celé školské ihrisko. Na jednotlivých kontinentoch ich čakali tematicky oblečení animátori a dobrodružstvo sa mohlo začať!


Deti čakal týždeň bohatý na veľké zážitky! Hry, turnaje, tance, divadlo, dielničky, vlastné táborové tričko i šiltovka, aktivity, spoznávanie krajín sveta, olympijské hry, celodenný výlet na kúpalisku v Patinciach a viac!
Deti za tento týždeň zažili aj plavbu loďou, cestu vlakom, ktorých riadenie si dokonca mohli aj sami vyskúšať, cestu autobusom i let teplovzdušným balónom! Na jeden deň sa mohli stať skutočnými pekármi, keď si z cesta formovali svoje pečivo, ktoré sa upieklo v dovezenej peci priamo na školskom areáli! Za týmito veľkými zážitkami stojí veľa ľudí ochotných prispieť a pomôcť, preto obrovská vďaka patrí všetkým dobrodincom, sponzorom, ľuďom, ktorí sa zapojili. Práve vďaka nim deti mohli zažiť nezabudnuteľnú cestu okolo sveta a to už za 6 dní, priamo v Komárne!

Klaudia Mázsárová