Jazykové vzdelávanie trocha ináč

Viete, čo majú spoločné lieskovce, tristo vodopádov a rôzne lesné plody? Možno ste ani netušili, že existuje krajina, ktorá spája všetko dokopy a prekvapí nás aj tým, čo by sme o nej ani nepovedali. Amerika nemusí byť len o hamburgeroch a rýchlom občerstvení. Žiaci našej školy sa naučili, že štát Oregon nás prekvapí svojimi krásami a rodina Orr z Portlandu nás naučila ešte oveľa viac.

Hodiny anglického jazyka s Michelle a Randym boli zábavné i poučné, spievalo sa po anglicky za doprovodu gitary od profesionálneho učiteľa hudby. Slovné hry nám obohatili slovnú zásobu a žiaci pochopili, že hoci pochádzajú z Komárna a mnohí sa tu narodili, robiť sprievodcu v anglickom jazyku nie je jednoduché. Žiaci 9. ročníka si pre manželov Orr pripravili prezentácie o našich slovenských zvykoch a tradíciách a na oplátku naši americkí hostia vysvetlili žiakom o amerických zvykoch aj to, čo sa v bežných knihách na hodinách angličtiny nedozvieme.

Ďakujeme naším hosťom, že nám vycibrili výslovnosť a mali sme možnosť konverzovať s ľuďmi, ktorí majú angličtinu ako svoj materinský jazyk. Vďaka patrí aj učiteľom  a vedeniu našej školy, že nám poskytli aj takéto, pre nás netradičné formy učenia. Týždeň strávený s americkými hosťami nám bol inšpiráciou a tešíme sa do skorého videnia opäť na našej škole!

Text a foto: archív ZŠ Ul.pohraničná 9, Komárno