Komárňanskí tanečníci vyhrali Majstrovstvá Európy

Tento rok sa konali v poradí už IX. Majstrovstvá Európy vo výrazových tancoch. Každoročne sa konajú v inom meste a v roku 2018 sa súťažilo v Brašove v Rumunsku. Na Majstrovstvá Európy vedie dlhá cesta. Najprv musíte prejsť regionálnym a štátnym kolom, kde je potrebné na kvalifikáciu získať dostatočný počet bodov na postup na Majstrovstvá Európy.

– Nie každý, kto sa umiestni na prvých miestach na slovenskom kole automaticky postupuje na Majstrovstvá Európy, dôležitý je počet bodov. Súťaží sa v rôznych tanečných štýloch, vekových a výkonnostných kategóriách. Každým rokom sa na tomto podujatí stretne viac ako 2000 tanečníkov. Konkurencia je silná a preto je pre deti a aj pre nás pedagógov veľkou výzvou zúčastniť sa tejto súťaže – uviedla Mgr. Petra Pavlovičová.

Na súťaži sa zúčastnili aj žiačky Základnej umeleckej školy v Komárne pod vedením učiteliek Mgr. Petry Pavlovičovej v tanečnom zoskupení Glamour Dance a Veroniky Vargovej DiS.art. v tanečnom zoskupení Harmónia. Súťažili v juniorskej vekovej kategórii a vo vekovej kategórii dospelý.

Glamour Dance súťažili v Javiskových výrazových tancoch, kde získali za choreografiu ,,Requiem za život“ Zlaté umiestnenie a Špeciálnu cenu poroty za choreografiu. V kategórii Contemporary dance za duo choregrafiu ,,Kráčaj vedľa mňa“ získali 2. miesto, kde tancovali Hana Kajanová a Dominika Mečárová. Harmónia súťažila v Moderných tancoch, kde získali za choreografiu ,,Demóna“ Zlaté umiestenie. V kategórii Open za sólo choreografiu ,,Pýcha“ 1.miesto v prevedení Veroniky Košackej.

Súťažiacim môžeme len poďakovať za úspešné reprezentovanie Slovenka a mesta Komárna.