Novinka pre psíčkárov

 

Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci schválili uznesenie o vytvorení prvého miesta vyhradeného pre venčenie psov. Tento priestor sa bude nachádzať na mieste, kde žije najviac psíčkárov.


Priestor vyhradený na venčenie psov bude vytvorený na Leteckom poli, v susedstve dráhy Work Out. Toto územie patrí už aj dnes venčeniu štvornohých miláčikov, avšak osadením nízkeho plota bude ohradené a psy sa na ňom môžu voľne pohybovať. Pohodliu majiteľov budú slúžiť lavičky, pohybu psov zas drobná architektúra v záujme ich cvičenia. Bude tu aj miesto vyhradené na venčenie, ktoré môže pomôcť zachovať čistotu na okolitých ihriskách a v parkoch.


„Majitelia psov platia daň za psa, nedostávajú však takmer nič. Mesto síce musí prevádzkovať útulok a odchyt psov – tieto služby stoja mesto 800 eur mesačne. Možností je však viac, veď mestský rozpočet ráta s príjmom z daní zo psov v sume 22 tisíc eur ročne. Položka 5 eur, ktorá bude venovaná vytvoreniu vyhradeného miesta pre psov, sa týka mnohých obyvateľov mesta, veď evidujeme 2700 psíčkárov.“ – uviedol poslanec Attila Horváth, ktorý toto riešenie navrhol.


V Komárne bolo v uplynulom roku evidovaných 2 737 psov. Jedna časť, 814 psov žije v prímestských častiach, vrátane Novej Stráže. Najviac psov sa nachádza na Leteckom poli a na I. a II. sídlisku – ich presný počet je 718. V domoch v centre mesta žije ďalších 349 a obytných domoch 607 štvornohých priateľov človeka. Evidencia mestského úradu pamätá aj na to, koľko je v meste psíčkárov-dôchodcov, ich počet je 249.