Pozvánka na 3. Medový festival

 

Dávame na vedomie širokej verejnosti a pozývame vás na 3. MEDOVÝ FESTIVAL, ktorý sa bude konať v sobotu dňa 19. septembra 2015 pred Domom Matice slovenskej v Komárne.


Príďte, srdečne vás pozývajú včelári ZO Slovenského zväzu včelárov v Komárne


Budeme sa zaoberať okrem iných aj základnými poznatkami včelárstva:


V prírode sa zatiaľ nenašiel žiadny iný produkt podobnýmedu a ostatným včelím produktom, ani sa zatiaľ nepodarilo také produkty umelo vyrobiť. Z hľadiska udržania zdravia a zvyšovania imunity človeka tvoria včelie produkty v doterajšom vývoji ľudskej spoločnosti absolútnu špičku.


Oboznámte sa o tom s nami na celodennom podujatí komárňanských včelárov, na „Včelárskej nedeli Komárno 2015“. Prebiehajúci program bude priebežne sledovateľný na veľkoplošnej obrazovke, ktorá zvýrazní atmosféru podujatia.
Gurmánske vyžitie je zabezpečené  ponukou poľovníckeho gulášu a ostatných zabíjačkových špecialít, možno aj s „halászlé“  s patričným občerstvením.
Veríme, že počasie bude podujatiu priať, naši návštevníci zažijú pekný oddychový deň vo veselej nálade, poučení sa a nákupe originálnych včelích produktov.

Program:
- od 9. až do 16. hodiny včelárska výstava, predaj a ochutnávka včelích produktov, celodenný kultúrny program, tanec, spev a pesničky, slovenský a maďarský folkór,
- od 10. hodiny oficiálne otvorenie podujatia, príhovor organizátora podujatia, predsedu SZV a primátora mesta Komárna,
- od 10.30 vyhodnotenie súťaží detí, udelenie cien, na záver podujatia ocenenie súťaže o najlepšie včelie produkty,
- Do programu je zaradené diskusné fórum na zodpovedanie otázok súvisiacich s včelárstvom, konzumáciou včelích produktov, premietanie filmov so života včiel.
- Počas podujatia sa očakáva vystúpenie detských kultúrnych vstupov a spevákov ľudových pesničiek slovenského a maďarského folklóru.
- O 16. hodine záver podujatia.