Ironman Tibor Szabó bilancuje
Sedem úspešných pretekov IRONMAN – to v Komárne ešte nebolo

Začiatok nového roka už tradične navodzuje potrebu rekapitulovať, čo sa nám v živote podarilo, čo sme dosiahli, kam sme sa na svojej životnej ceste posunuli. Niektorým ľuďom medzi nami sa podarili také výnimočné úspechy, že je dobré si ich pripomenúť. Jedným z nich je aj známy športovec, Komárňan Tibor Szabó starší.
Športová minulosť Tibora, tohto výnimočného športovca, sa začala už v detstve na tréningoch plávania, vodného póla a potom na kajaku. Postupne od kajaku smeroval k novému športu – dlhému triatlonu. Túto cestu v rodine Szabóovcov ukázal starší syn Tibor junior, ktorý sa začal venovať behom na dlhé trate a po čase pridal aj ďalšie dva športy, a to bicyklovanie a plávanie. Náročnými tréningami plávania, bicyklovania a behu sa začali otec so synom pripravovať na ultra - vytrvalostné preteky, na ktorých treba plynule za sebou absolvovať plávanie v dĺžke 3,8 km, potom bicyklom prejsť vzdialenosť 180 km a na záver zabehnúť maratónsky beh v dĺžke 42,2 km. Spolu je to 226 km po celej trase. Preteky sú tiež známe ako Železný muž alebo Ironman. Od roku 2015 sa každoročne obaja spolu zúčastňovali pretekov na tejto extrémnej dlhej trati doma aj v zahraničí. Vzdialenosť 226 km absolvoval Tibor Szabó starší s časom vyše 13 hodín. Dvakrát, aj v roku 2016 aj v roku 2017, získal bronzovú medailu vo svojej kategórii na Majstrovstvách Slovenska.
Tieto úspechy dosiahol Tibor Szabó v kategórii muži nad 50 rokov. Jeho celoživotná cesta športovca, často až asketický životný štýl, dlhé hodiny fyzického a aj psychického tréningu, ktorými sa pripravoval na dobrodružstvo zvané Ironman, sa úspešne zúročili. Minulý rok siedmykrát zdolal trať na pretekoch  Ironman, čo sa ešte doteraz nepodarilo žiadnemu Komárňanovi! Úspešne zvládol preteky Extrememan Hungary 2018, ktoré sa konali v maďarskom meste Nagyatád. K tejto šťastnej sedmičkovej sérii pretekov srdečne gratulujeme!