,,Si výnimočný! Ži výnimočne!" zaznelo viackrát počas uplynulého týždňa

 

V Komárne sa totiž už štvrtýkrát uskutočnil veľký letný prímestský tábor, organizovaný OZ Animátormi KN- združeniu mladých lídrov. V predošlých rokoch deti hľadali a našli grál, cestovali okolo sveta za 6 dní a stali sa hrdinami. Vznášali sa na teplovzdušnom balóne, riadili vlak a loď na Dunaji, sedeli vo vetroni a šantili na kúpalisku.

Tento rok však už ako najväčší tábor v Komárne a jeho širokom okolí sa odohrával v Narnii na Rannom pútniku. Vyše 50 animátorov a mladých dobrovoľníkov pripravilo pre 182 detí- účastníkov, pestrý a bohatý program.Dobrodružné táborové hry, turnaje, zaujímavé dielničky, atrakcie, spoločné tance a športy a úžasne výnimočný výlet v Čuňove v areáli Divoká voda. Deti si tam zajazdili s inštruktormi na vodných skútroch, surfoch, kanoe, kajakoch, raftoch a vyskúšali si kotúľanie sa na vode v Aquaroller-i.

Veľký húf detí v 14 rôznych farbách táb.tričiek a šiltoviek ste mohli v tanečnom sprievode vidieť a počuť prichádzať aj na Komárňanské kúpalisko. Okrem nespočetných zážitkov si deti mohli osvojiť aj 7 návykov S.R.Coveyho pre šťastný život. Boli silným výchovným prvkom a cieľom tábora. Aby každý z nich mohol objaviť a žiť svoju výnimočnosť a inšpirovať tým druhých.

Na záver výnimočného tábora sa konal výnimočný festival, na ktorom sa nás zišlo viac ako 600. Začali sme na Klapkovom námestí, kde sa odohral záver divadla a uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie celého tábora. Po ňom sme spoločne roztancovali dvor Dôstojníckeho pavilónu, s medzinárodnými tancami. Jedlo a nápoje každého druhu, hotdogy, melóny,preveľky bublifuk, skákacie hrady, výstava prác z dielničiek, príjemné posedenie a rôzne atrakcie dotvárali silnú rodinnú atmosféru.

K výnimočnosti tábora prispelo aj veľa ochotných dobrovoľníkov a pomocníkov. Kto by mal záujem byť tiež súčasťou budúcoročného tábora, v termíne od 17.7.-22.7.2017, animátori pozývajú k sebe všetkých starších ako 13 rokov. Prihlásiť sa u nich je možné do konca novembra 2016. Prečo? Lebo. .. si výnimočný. Ži výnimočne.