Úspech SPŠ v Komárne na celoslovenskom kole postupovej súťaže

 

V dňoch 9-11. februára 2016 sa uskutočnil v Prešove 32. ročník celoštátneho kola súťaže ZENIT v elektronike, kde nás reprezentovali aj dvaja naši žiaci z Strednej priemyselnej školy v Komárne, ktorí postúpili z krajského kola.

Súťažilo sa vo dvoch kategóriách. V kategórii A (3. - 4. ročník) našu školu reprezentoval Ákos Marsalik zo 4. G triedy a v kategórii B (1. - 2. ročník) nás reprezentoval Alexander Méhes z 2. F triedy. Najúspešnejší súťažiaci z celoštátneho kola budú tvoriť národný tím reprezentujúci Slovensko na medzinárodnej súťaži Skills v odbore Elektrotechnik.

Na celoštátnom kole obsadil Ákos Marsalik v kategórii A celkové 15. miesto a Alexander Méhes v kategórii B obsadil celkové 5. miesto, čo je historicky najlepšie umiestnenie nášho študenta v tejto súťaži a zároveň aj najlepšie umiestnenie súťažiaceho z Nitrianskeho kraja v tomto ročníku súťaže. V kategórii B bol súboj o prvých päť miest veľmi vyrovnaný, keďže rozdiel medzi piatym a tretím miestom bol len 2,3 bodu a súťažiaci na ďalších miestach mali už výraznú, viac ako 10-bodovú stratu.

Týmto by som chcel poďakovať obom našim žiakom za vzornú reprezentáciu našej školy a zároveň Alexandrovi Méhesovi poblahoželať k tomuto veľmi peknému výsledku.

Ing. Oto Nagy