Úspešná reprezentácia boxerov v Kiskunhalasi

Boxeri Športového klubu boxu Spartak Komárno sa koncom septembra zúčastnili XV. ročníku medzinárodného boxerského turnaja v Kiskunhalasi. Pod vedením trénera Juraja Györfiho a Jána Sarköziho na turnaji štartovali boxeri: Tibor Bélai, Tomáš Bencsik, Patrik Halász, Roland Krepelka a boxerka Tünde Koczkás. Na turnaji sa celkove prezentovalo 72 boxerov a boxeriek zo 14-tich klubov Maďarska, ďalej družstvo Subotice zo Srbska a náš Športový klub boxu.

Cenné prvenstvá vo svojich hmotnostných a vekových kategóriách si z našich boxerov vybojovali. Patrik Halász, ktorý v hmotnosti do 52 kg žiakov zvíľazil nad Dávidom Kissom z klubu Tápiomenti SE už v druhom kole zápasu po jednoznačnej prevahe verdiktom technické KO (podľa nových pravidiel boxu je výsledok duelu pri predčasnom ukončení z dôvodu jednoznačnej prevahy, vzdanie sa, alebo zranenia vyhlásený ako technické KO). Tünde Koczkás zaznamenala vynikajúci medzinárodný úspech, keď zvíťazila vo finále v hmotnostnej kategórii dievčat do 81 kg na body nad Zsanetou Cseho zo Szegedu. Víťazstvu vďačí okrem svojej bojovnosti aj vynikajúcej kondícii, ktorú preukázala najmä vo štvtom kole. Roland Krepelka vo vekovej kategórii žiakov došiel ľahko k víťazstvu bez boja, lebo mu súper do finálového súboja nenastúpil.

Druhé miesta na tomto medzinárodnom turnaji obsadili. Tamás Bencsík boxer dorasteneckej vekovej kategórie do 60 kg sa vo finále stretol s bronzovým medailistom majstrovstiev Maďarska mládeže Józsefom Kontimérom, ktorý nad našim talentovaným, ale menej skúseným boxerom zalúžene zvíťazil. Tibor Bélai, v divácky vždy najatraktívnejšom finále ťažkej váhy mužov v tvrdom a bojovnom zápase prehral s technicky a takticky výborne pripraveným domácim boxerom Árpádom Majorom.

Medzinárodný turnaj, ktorého čestným hosťom bol aj v Komárne dobre známy boxer - bronzový medailista z Olympijských hier - György Mizsei mal dobrú športovú úroveň. Naši boxeri úspešne reprezentovali Komárno, keď v celkovom hodnotení družstiev zo 16-tich zúčastnených klubov obsadili tretie miesto.