Výborné výkony plavcov Delta klubu v prvý májový víkend

Komárňanská plavkyňa Miriama Szászová ďalej láme SR rekordy

Časť plavcov Delta klubu Komárno sa 4. a 5. mája 2018 zúčastnila 20. ročníka Orca Cupu na bratislavských Pasienkoch. Ide o najväčší plavecký míting na Slovensku, ktorý aj tento rok prilákal 766 plavcov zo 74 klubov z 11 krajín a zároveň bol 5. kolom slovenského pohára družstiev. Náš klub reprezentovali pod vedením trénera Michala Knihára Marián Dragúň, Ema Szászová a Miriama Szászová. V tomto istom čase sa náš ďalší plavec Alex Kušík predstavil ako člen reprezentačného družstva SR juniorov na štvorstretnutí V4 v Plzni, kde si zmerali sily najlepší plavci z Čiech, Poľska, Maďarska a zo Slovenska.

Marián Dragúň (kategória Open) sa predstavil na všetkých prsiarskych tratiach. V silnej konkurencií potvrdil svoje výborné predchádzajúce výsledky. V piatkových rozplavbách na 50 m prsia zaplával čas, ktorý mu stačil na postup do večerného finále, v ktorom obsadil skvelé 3. miesto. V sobotňajšom programe sa predstavil na 200-metrovej trati, na ktorej sa opäť prebojoval do večerného finále, v ktorom napokon nenašiel premožiteľa a získal zlato. V posledný deň pretekov sa predstavil na 100 m prsia, kde opäť zaplával čas, ktorý stačil na postup do finále z druhého miesta, avšak pre nabitý program (ďalší víkend sa predstaví na Otvorených majstrovstvách Viedne) sa z finálových bojov odhlásil.

Ema Szászová (kategória staršie žiačky, ročníky 2005 - 2006) mala z našich mladých športovcov najťažšiu úlohu, nakoľko štartovala s pretekárkami staršími o rok. Jej cieľom bolo zaplávanie čo najlepších časov pred Majstrovstvami SR. Tento cieľ sa jej podarilo naplniť, keď výrazne prekonala svoje osobné rekordy na 50 m a 200 m voľným spôsobom, 100 m prsia a 50 m a 100 m motýlik.

Miriama Szászová (kategória mladšie žiačky, ročníky 2007 - 2008) sa predstavila v 7 disciplínach, pričom vo všetkých dokázala prekonať svoje osobné rekordy. Ku siedmim jasným víťazstvám opäť dokázala pridať niečo navyše, a to vo forme až troch rekordov SR v kategórií 11-ročných plavkýň, a to na 50 m a 100 m znak a 100 m voľným spôsobom!

Náš klub získal celkovo 8 zlatých a 1 bronzovú medailu, čo v medailovej bilancii predstavovalo neuveriteľné celkové 2. miesto z pomedzi 74 klubov hneď za plavcami Ukrajiny!

Celkové výsledky našich plavcov si môžete pozrieť na linku na SPF:

https://www.swimmsvk.sk/rankingy?page=meetDetail&meetId=608604&clubId=77853

Celkové hodnotenie klubov si môžete pozrieť na nasledujúcom linku:

https://www.swimmsvk.sk/rankingy?page=meetDetail&meetId=608604

Alex Kušík sa ako člen Delta klubu Komárno zúčastnil prvej ostrej reprezentačnej previerky na štvorstretnutí juniorov v Plzni. Vďaka výborným časom, ktoré zaplával za posledné obdobie, reprezentační tréneri ho prihlásili na pomerne veľké množstvo disciplín. V silnej konkurencii juniorských plavcov z Maďarska, Čiech, Poľska a zo Slovenska sa nestratil. V disciplíne 200 m individuálne polohové preteky obsadil výborné 3. miesto. V prvý deň pretekov dokázal toto umiestnenie zopakovať na 50 m prsia. Ziskom 2 bronzových medailí patril medzi najúspešnejších slovenských juniorov (len dvaja z nich dokázali siahnuť na cenné kovy).

Našim športovcom a trénerovi Michalovi Knihárovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme!

dm