Vodné pólo netradične – dievčensky

Veselé oči vykúkajúce spod vodnopólovej čiapky s číslom 6. Milý, radostný a zároveň trocha hanblivý úsmev. Takýto pohľad sa Vám naskytne na 13-ročné dievča, ak by ste sa prišli pozrieť na komárňanské kúpalisko na tréning vodných pólistov.

Medzi kadetmi a mužmi klubu vodného póla Komárno vyrastá úspešná vodná pólistka, Monika Sedláková. Už ako 6-ročnej jej učaroval tento netradičný vodný šport, keď pravidelne sprevádzala brata na každodenné tréningy. Nakoľko mesto Komárno nemá dievčenské družstvo hosťuje vo vodnopólovom klube Piešťany a zároveň je aj členkou reprezentačného výberu U14 a U16. Málokto o nej vie, že je viacnásobnou Majsterkou Slovenska v kategórii U 14.

Tento rok bol výnimočne úspešný, keďže sa stala za rok 2015/2016 3-násobnou Majsterkou Slovenska a to v kategóriách U14-žiačky, U17-kadetky a U19-juniorky. Medzi jej osobné úspechy patrí už druhý krát cena za „Najlepšiu sedmičku“ (výber najlepších hráčok Slovenska) v kategórii U14.

Pod hlavičkou KVP Piešťany úspešne reprezentovala tento rok naše mesto aj vodnopólový klub v zahraničí. Zúčastnila sa medzinárodného turnaja v Austrálii, kde vo svojej kategórii získali 1. miesto. Odtiaľ sa premiestnili do ázijskej krajiny Singapuru, kde popri návšteve rôznych zaujímavostí si zahrali aj s národným ženským tímom Singapuru U23, kde porazili svoje súperky. V apríli sa vybrali na turnaj do Nemeckého Chemnitzu, odkiaľ si okrem množstva zážitkov priniesli aj cenu za 1. miesto. Najviac ich tešilo víťazstvo nad Majsterkami Nemecka v kategórii U14. Silnou motiváciou okrem radosti z hry, víťazstva je aj občasné vymeškávanie z vyučovacieho procesu. Sklamanie prichádza pri doúčaní sa.

Za všetkými jej úspechmi okrem jej snahy stoja aj všetci súčasní aj bývalí tréneri klubu KVP Komárno, kde pravidelne trénuje a tréneri KVP Piešťany, za ktorý môže hrať. Všetkým im patrí veľká vďaka. K jej úspechom blahoželáme a prajeme veľa šťastia na blížiacich sa medzinárodných turnajoch, kde bude reprezentovať Slovensko.