Vyšplhali sme sa na Slovensko!

 

Zaujímate sa o florbal? Sledujete novinky zo sveta florbalu? Možno ste teda postrehli posledné novinky, ktoré sa na Rozmarínke stali! Rozmarínka sa vyšplhala až na celoslovenskö kolo vo florbale!


Tento úspech sa začal už 8.12., kedy sa v našej škole konalo krajské kolo vo florbale. Za Rozmarínku hrali naše mladšie (5.-7. r.) a staršie dievčatá (8.-9. r.). Tieto dva šikovné tímy sa snažili čo najviac, aby dosiahli tie najlepšie výsledky. Ale hlavou našich tímov bol pán učiteľ Zdeno Pazdera.


Medzi mladšie „bojovníčky“ patrili: Alexandra Kockašová, Kristína Tóthová, Diana Nguyen Hung, Viktória Veselá, Lilian Teskal, Zuzana Belohorecová, Viktória Barthalosová a brankárka Lucia Pelantová. Družstvo starších a skúsenejších „bojovníčok“ tvorili: Natália Ďurenková, Michaela Mikleová, Biana Bugová, Niki Mazanová, Dominika Lehocká, Leila Šinkovič a brankárka Emese Szépová. Staršie žiačky mali ťažšie súperky, ale nakoniec si vybojovali krásne 1. miesto, takže postupovali na celoslovenské kolo. Mladšie žiačky porazili svoje finálové súperky zo Šale a Nových Zámkov a tiež dosiahli 1. miesto.


Celoslovenské kolo vo florbale sa konalo v Košiciach - v meste športu. Naše Rozmarínčatá vycestovali za svojím obľúbeným športom s nádejou a odhodlaním. Košice privítali náše tímy dievčat i tím mladších chlapcov. Dva dni za sebou usilovne bojovali a svojou trpezlivosťou a odhodlaním vydať zo seba čo najviac, si verili aj v tých najkritickejších okamihoch.


Staršie dievčatá dosiahli po veľkej snahe 7. miesto. Tím mladších chlapcov vybojoval 5. miesto. Ale pri mladších dievčatách to bolo iné. Ich zápasy šokovali každého. Naše dievčatá najprv oboznámili s tým, že postupujú do finále! Naše baby naplnili štadión slzami šťastia. Čakal ich však zápas s Tvrdošínom o 1. a 2. miesto. Po dlhých minútach prehrali naše dievčatá 1:0. Keď je človek tak blízko k prvému miestu, snaží sa ešte viac. Dievčatá si až neskôr uvedomili, že sú 2. najlepšie na celom Slovensku!


Viktória Barthalosová